Životopis

Eric Sévigny se narodil v Mercier na předměstí kanadského Montrealu a již v útlém věku v sobě objevil zájem o objevování nových a krásných věcí, což se vyvinulo v zájem o všechny umělecké styly. Proto, jak díky svým společenským a sportovním aktivitám, tak díky zkušenostem z častého cestování, zvolil jedinečnou cestu.

 

Když začal dospívat, otevřel se Ericovi svět komiksů a kreslených románů, které nadšeně sbíral což se záhy změnilo ve skutečnou vášeň v kreslení. Poté se plně věnoval rozvoji a zdokonalování nového talentu ilustrátora samouka.

 

Aby si rozšířil obzory a prohloubil znalosti, nastoupil na studium vizuálního umění na Cégep du Vieux-Montréal. Nejvíce ho zaujala kresba živých modelů, techniky s tuši a hlinosochařství. V tomto období mu učarovala malba. Následný nedostatek výzev ve škole ho donutil přejít na soukromou školu kde zdokonalil techniku jak obrázkovou, tak počítačovou a následně získal titul v komerční kresbě. 

V době studií se u Erica projevila jeho přirozená podnikavost a ve sklepení jejich rodinného domu začal podnikat. A tak vznikla Onirimage jako škola kreslení věnující se výuce a vedení mladých při jejich tvorbě komiksů a také jako dodavatel kreseb pro výkladní skříně. Zatímco je stále zainteresován v centru své komunity kdy se zúčastňuje velkých akci a událostí pracuje Eric také jako karikaturista v místních novinách a své kresby a malby nabízí svým přátelům.

 

Jakmile na sebe tímto způsobem upoutal pozornost a vzbudil o svoji osobu zájem většího počtu lidi, brány Cinar Animation - světa, který byl dříve nedosažitelný - byly najednou otevřeny. Zde strávil pět let kdy se zanícením věnoval svému pracovnímu prostředí a byl nepostradatelným, tmelicím leaderem týmu. Díky svému profeonalismu si rychle získal respekt svých nařízených, kolegů i zákazníků brzy začal pracovat jako umělecký vedoucí na různých projektech. Ve stejnou dobu se stal jedním z hlavních ilustrátorů ikonické dětské postavičky Caillou, díky čemuž je dnes Eric Sévigny již 20 let mezinárodně uznávaný ilustrátor téměř 100 knih, které byly přeloženy do 20ti jazyků a prodávají se v 50ti zemích světa.

Krize v roce 2001 postihla i Cinar Animation a Eric byl nucen zvážit svou budoucnost a se svojí reputaci se mu podařilo uplatnění ve Studio Frenetik, které se specializuje na ilustrace a animace. Záhy si jeho schopností všimly některé nadnárodní společnosti na výrobu hraček, aby využity Ericových služeb na supervizi vývoje licencovaných produktů pro různé, renomované animované postavičky, jako jsou Scooby-Doo, Looney Tunes, Dora The Explorer či Paddington Bear.

 

Poté co další ekonomická krize vedla ke krachu společnosti Studio Frenetic, zůstal Eric nadále nezávislým živnostníkem kdy stále odpovídal za ilustrace pro Caillou books, objednávky jednotlivých zákazníků i podobných společností. Přesto všechno v sobě stále cítil neutuchající touhu cestovat a malovat a využít každou příležitost ať je to kdekoliv na světě.

 

Zájem o jeho malby, který se dramaticky zvýšil díky výstavám a také společenským sítím je to, co dnes Ericovi dodává chuť a motivaci se ve světě vizuálního umění, kde ho inspiruje vášeň a energie, kterou cítí pokaždé když prezentuje své osobité práce, zlepšovat. Nahlédnout do jeho prací a sledovat vývoj a kariéru tohoto umělce můžete na www.ericsevigny.com.